^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Świętowaliśmy Dzień Strażaka

Co roku 4 maja, w dzień świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. W tegorocznych obchodach Dnia Strażaka, zorganizowanych 20 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, nie mogło zabraknąć młodzieży z naszego liceum.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas strażackich, którzy integrację ze środowiskiem traktują jako nieodłączny element swojego przyszłego zawodu, cieszącego się, według ubiegłorocznych badań Głównego Urzędu Statystycznego, największym zaufaniem społecznym.
Uroczystość zorganizowana w wołomińskiej siedzibie jednostki pożarniczej zgromadziła, jak na rangę święta przystało, znamienitych gości. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Mariusz Kowszun, starosta wołomiński Kazimierz Rakowski, prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Wiesław Gręda oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu wołomińskiego.
Podczas obchodów, których gospodarzem był Komendant Powiatowy PSP w Wołominie st. bryg. Jacek Pietranik, wręczono funkcjonariuszom awanse oraz odznaczenia państwowe. Dla społeczności naszego liceum był to szczególny moment, bowiem wśród wyróżnionych awansem na wyższe stopnie strażaków byli dwaj absolwenci szkoły: Robert Cyran i Michał Sęk.

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński