^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Nowe wyzwanie dla licealistów

Współczesny świat pędzi – rozwój technologiczny i naukowo-informacyjny sprawiają, że zanikają różnorodne bariery, także te między ludźmi. To z kolei niesie za sobą pewien bagaż niebezpieczeństwa, gdyż konflikty fizyczne i przemoc na ulicach są na porządku dziennym.

Ta świadomość oraz brak aprobaty na bycie ofiarą powoduje, że coraz popularniejsze stają się szkolenia z zakresu obrony. W odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie oraz w ramach przygotowania naszych uczniów do przyszłej pracy w służbach mundurowych, które muszą stawiać czoła coraz bardziej brutalnym metodom grup przestępczych i poszukiwać nowych metod pracy w sytuacjach ekstremalnych, np. podczas misji wojskowych, w liceum od 1 września prowadzone są zajęcia z samoobrony i walki wręcz.

 

Ćwiczenia prowadzi instruktor sportów walki Zdzisław Patrzałek. Klasy pierwsze mają je zaliczać jako dodatkowy przedmiot, pozostali chętni uczniowie z innych klas także mogą uczestniczyć w treningach w ramach własnego doskonalenia i hobby.

- Warto skorzystać z wiedzy doświadczonego instruktora i zyskać umiejętności, które przydadzą się nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym; jeśli trzeba byłoby stanąć naprzeciwko napastnika – twierdzą uczniowie.

I mają rację. Nieubłagane statystyki pokazują, że dziennie dochodzi do ok. 800 tysięcy różnego rodzaju przestępstw w kraju w ciągu roku.

- Chcemy być przygotowani do dorosłego życia, nawet w jego brutalnym wymiarze. Nauka samoobrony to sposób na zapewnienie sobie optymalnego poczucia bezpieczeństwa – dodają nasi licealiści.

Foto: M. Kozaczuk, M. Kowalczyk

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński