^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Pierwsze strzelanie

W piątek 30 września uczniowie klas pierwszych i drugich wojskowych z naszego Liceum wzięli udział w zajęciach na strzelnicy Centralnego Wojskowego Klubu Strzeleckiego "Legia" Warszawa.

Pod okiem instruktora strzelectwa pana Grzegorza Pernala i koordynatora klas wojskowych Mariusza Kozaczuka, uczniowie odbyli instruktaż dotyczacy bezpiecznego posługiwania się bronią. Następnie przypomniano  zasady celnego strzelania ze szczególnym uwzględnianiem pracy na języku spustowym.
Po części teoretycznej Licealiści z Urli przystąpili do strzelania z karabinka sportowego kbks na odległość 25m. W kolejnej części zajęć uczniowie odbyli strzelania z pistoletu Glock 17 oraz karabinka AKMS do tarcz sylwetkowych.
Uczniowie zachęceni bardzo dobrymi wyniki strzelania z pewnością już wkrótce znów odwiedzą wojskowy klub z Warszawy.

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński