^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Komandosi w Urlach

W piątek 7 października na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach odbył się VIII Szkolny Bieg Komandosa, którego organizatorem był zespół ds. sportowo-obronnych LO w Urlach.

Zawody współorganizowane przez Starostę Wołomińskiego wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych naszego regionu. Tegoroczny Bieg odbył się pod patronatem:
Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Inspektora Wojsk Specjalnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W zawodach udział wzięły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wołomińskiego, wyszkowskiego, ostrowskiego, łomżyńskiego i wysokomazowieckiego. W ramach rywalizacji uczniowie mieli do pokonania trasę o długości 1,5 km i 3 km, na której znajdowały się różnorodne przeszkody. Strzelanie, czołganie pod zasiekami, przejście przez opony, przeskoczenie ścianki , rzut granatem ćwiczebnym do celu i to wszystko w biegu – zadanie które organizatorzy postawili przed młodzieżą nie było łatwe.

W oczekiwaniu na wyniki zawodnicy udali się na poczęstunek, którego sponsorami byli: Zakłady Mięsne Jadów-Wójty Piotr Piotrowski i Piekarnia Mirosław Laska z Jadowa.

Najlepsi w rywalizacji drużynowej okazali się uczniowie z Liceum w Urlach. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Zespołu Szkół w Tłuszczu, a trzecie drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Abramczyk z Tłuszcza, a wśród chłopców wygrał Adam Żach z Ostrowi Mazowieckiej. Zwycięzcom nagrody i puchary wręczyła Radna Powiatowa z Gminy Jadów Pani Magdalena Suchenek, Dyrektor Liceum w Urlach Maria Łopuska oraz sędzia główny zawodów Mariusz Kozaczuk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i zapraszamy za rok!

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński