^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Goście z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone jest od 1972 r. przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach.

W tym roku nasze liceum miało zaszczyt gościć u siebie władze powiatowe, gminne, oświatowe, dyrektorów i nauczycieli powiatowych szkół i poradni, przedstawicieli związków zawodowych: NSZZ „Solidarność” i ZNP oddział w Wołominie oraz reprezentantów służb mundurowych: policji, straży pożarnej i służby więziennej z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości Starostwo Powiatowe Wołominie reprezentowali starostowie Kazimierz Rakowski i Adam Łossan, przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Arkadiusz Werelich oraz radna Magdalena Suchenek, samorządy gmin: burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk oraz wójt gminy Jadów Dariusz Kokoszka zaś służby mundurowe: ppłk Józef Soja – z-ca dyrektora Aresztu Śledczego Warszawa Grochów, kpt Adam Karpiński – z-ca dyrektora Zakładu Karnego w Warszawie Białołęce, st. bryg. mgr inż. Jacek Pietranik – Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie,podinsp. dr Marek Ujazda – komendant Powiatowy Policji w Wołominie, nadkom. Mariusz Pawlak - naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, ppr Bogdan Kuziora z OSŻW im. Gen. Jana Tomasza Gorzechowskiego – „Jura” w Mińsku Mazowieckim, kom. Tomasz Młynarczuk – zastępca komendanta Komisariatu Policji w Jadowie. Gościli również sponsorzy, przyjaciele naszej szkoły i rodzice uczniów.

Corocznie, święto to jest okazją do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników. Tego dnia, nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze Starosta Kazimierz Rakowski wręczył 11 pedagogom z placówek, dla których Starostwo Wołomińskie jest organem prowadzącym. Wśród nich znalazła się również dyrektor LO w Urlach Maria Łopuska.

- Dziękuję wszystkim pedagogom za wytrwałość i trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych ludzi – mówił podczas uroczystości starosta. – Życzę wam wielu sił, niegasnącego zapału i satysfakcji z wyników waszych wychowanków.

Na zakończenie części oficjalnej w krótkiej akademii wystąpili uczniowie liceum, którzy w rytmie rap opowiedzieli historię edukacji od zarania dziejów. Szczególne uznanie zdobył koncert ucznia Franciszka Tchórzewskiego z kl. 1a, który klasyką akordeonową oczarował widzów. Zwieńczeniem uroczystości były życzenia odczytane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: Konrada Oljasza, Karolinę Galas, Klaudię Kalinowską i Piotra Gawora oraz wręczenie przybyłym gościom okolicznościowych upominków.

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński