Stawić czoła specnazowi

Przeszkolenie żołnierzy obrony terytorialnej tak, by byli w stanie stawić czoła specnazowi, to zadanie niesłychanie trudne, ale właśnie dlatego na czele nowej formacji stoją oficerowie Wojsk Specjalnych - powiedział w poniedziałek w Warszawie szef MON Antoni Macierewicz.

W poniedziałek 21 listopada w ramach konferencji eksperckiej "Obrona Terytorialna" uczniowie klas wojskowych naszej szkoły spotkali się z Ministrem Obrony Narodowej.

Konferencja zorganizowana na terenie Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie zgromadziła najwyższych dowódców Wojska Polskiego, w tym niedawno powołanego na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej płk. Wiesława Kukułę.

Uczestnictwo w tym spotkaniu klas wojskowych nie było przypadkowe. Według tworzonej koncepcji funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej, absolwenci m.in. naszej szkoły będą mięli pierwszeństwo przy rekrutacji do tego rodzaju wojska!

W trakcie uroczystego apelu klas wojskowych wyróżnienie za zaangażowanie i wzorową postawę, z rąk Dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Roberta Głąba odebrał nasz uczeń Konrad Oljasz.

Konferencji towarzyszyły również prezentacje broni i wypasażenia wojskowego przeznaczonego dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

zdjęcia: Agnieszka Tymoszuk, Mariusz Kozaczuk