^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Młodzi przeciwko paleniu

"Nie zostawiaj mnie, kiedy się boję", "pozwól mi popełniać błędy", "kochaj mnie, żebym umiał kochać" - te i inne prośby skierowali uczniowie klas pierwszych do rodziców podczas krótkiego przedstawienia, które pod okiem szkolnego pedagoga Teresy Kur przygotowali na spotkanie z rodzicami w dniu 5 grudnia 2016 roku.

Scenariusz składał się m.in. z wierszy dotyczących praw dziecka, ujętych w bloki tematyczne, które młodzież kolejno kierowała do swoich rodziców. Pojawił się również dekalog dla wychowawców, zawierający zalecenia - prośby dotyczące sposobu traktowania przez opiekunów.
Jednak prawdziwym hitem występu okazał się "Sąd nad papierosem" - inscenizowana rozprawa nt. szkodliwości palenia. Wypowiedzi świadków procesu - Serca, Płuc, Lekarza, Dziecka i Kosmetyczki - dobitnie dowiodły, że papierosy mają wyjątkowo szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie.

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński