^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Taktyka, strzelanie i grochówka – najlepszy przepis na zajęcia

„Weź uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Urlach, dodaj młodzież z innych, warszawskich szkół, okraś organizatorami ze „Strzelca” i wojsk specjalnych, oprósz padającym deszczem...” - brzmi jak przepis ze starej książki? Niemożliwe! Takie zajęcia odbyły się w naszej szkole, i to w ubiegłą sobotę.
Nasi licealiści lubią aktywnie spędzać wolny czas. Tym razem, 10 grudnia, pod okiem żołnierza wojsk specjalnych ćwiczyli wspólnie z młodzieżą na co dzień uczącą się w szkołach warszawskich, w zajęciach zorganizowanych na naszym terenie przez jednostkę wojska specjalnego i Związek Strzelecki „Strzelec”. Niestraszne okazało się rozpalanie ogniska w warunkach polowych, maskowanie w terenie, działania taktyczne w kompleksie leśnym. A wszystko w warunkach padającego deszczu. Dodatkową atrakcją był fakt, że zajęcia nagrywała ekipa telewizji publicznej (NOS) z Holandii, zaś po nich reporterzy przeprowadzali wywiady z uczniami. W imieniu naszej młodzieży wypowiadali się m.in. Mateusz Banaszek i Grzegorz Oleksiak.
Dla gości, jak przystało na gospodarzy, my z kolei mieliśmy prezent – po takich wrażeniach serwowane przez nas gorące napoje i żołnierska grochówka smakowały wyjątkowo smacznie.
Całość imprezy koordynowała dyrektor liceum Maria Łopuska.

M.Kowalczyk – foto

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński