^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Strzał w dziesiątkę

Nauka w naszym Liceum to nie tylko lekcje w szkolnej ławce. W każdym tygodniu wiele godzin poświęcamy na szkolenie praktyczne. W ostatni piątek 16 grudnia uczniowie klas wojskowych doskonalili swoje umiejętności na strzelnicy.

Zajęcia odbyły się tym razem na obiektach zaprzyjaźnionego z naszą szkołą klubu "Salwa" w Wołominie. Pod opieką nauczyciela przysposobienia wojskowego oraz instruktorów strzeleckich kadeci wykonali serie strzelań z broni pneumatycznej, karabinu sportowego kbks oraz pistoletów Glock 17 i CZ.
Nie obyło się bez kilku niespodzianek - okazało się, że z każde kolejne zajęcia na obiektach strzeleckich przynoszą efekty w postaci coraz lepszych wyników.

Umiejętność prawidłowego posługiwania się różnymi typami broni oraz osiąganie dobrych wyników na strzelaniach to kolejny z atutów naszych absolwentów podczas rekrutacji do Wojska Polskiego i innych służb mundurowych.

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński