^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Ratownictwo medyczne i precyzyjne strzelanie

W ramach wszechstronnego szkolenia uczniów klas mundurowych, klasy policyjne i grupa strażacka w dniu 16 grudnia 2016 roku gościły w Oddziale Pogotowia Ratunkowego w Łochowie.

Tam poznali wyposażenie pomieszczeń pogotowia, byli także w magazynie leków. Zapoznali się ze specyfiką pracy ratownika medycznego, warunkami jakie trzeba spełnić aby pracować w tym zawodzie. Następnie uczyli się jak przebiega pierwsza pomoc w karetce reanimacyjnej oraz do czego służą najważniejsze aparaty i urządzenia znajdujące się w jej wyposażeniu.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Joannie Zygmunt z ZOZ Węgrów za wyrażenie zgody na organizację wizyty oraz Panu Piotrowi Oniśkowi- ratownikowi medycznemu, który przeprowadził szkolenie.
Po wizycie uczniowie udali się na strzelnicę klubu ,,Salwa ‘’ w Wołominie gdzie po raz kolejny mieli zajęcia ze strzelectwa. Jak mówią ,,trening czyni mistrza”, dlatego większość uczniów skutecznie trafiała w cele i nie było to dziełem przypadku.

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński