^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Odwiedza nas 479 gości oraz 0 użytkowników.

baner vulcan 1

Dzień z życia kadeta

Piątek 13 stycznia był jednym z wielu dni, kiedy nasi kadeci doskonalili się w wojskowym rzemiośle.

Tym razem, w ramach zajęć z przysposobienia wojskowego, uczniowie klas wojskowych uczyli się budowy, właściwości i przeznaczenia broni strzeleckiej. Po wprowadzeniu teoretycznym i pokazie wykonanym przez prowadzącego zajęcia, uczniowie przystąpili do samodzielnego rozkładania i składania karabinka automatycznego AKMS. Ważnym elementem szkolenia było również poznanie fachowego nazewnictwa i zastosowania poszczególnych części karabinu.
Kadeci jeszcze nie raz doskonalić będą swoje umiejętności, tak aby wszyscy uczniowie naszych klas wojskowych potrafili rozłożyć kałasznikowa w czasie poniżej 14 sekund, co według wojskowej normy szkoleniowej nr 4 oznacza ocenę bardzo dobrą.
Drugim zagadnieniem szkoleniowym była nauka wiązania węzłów wspinaczkowych.  Uczniowie doskonaląc swoje umiejętności szybkiego wiązania najważniejszych węzłów przygotowują się do zajęć ze wspinaczki, które odbędą się już wkrótce.

P1070957P1070958

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB       logo legia2     

sssologo 

Powiat Wołomiński            

 

 klasa wojskowa, klasa policyjna, klasa strażacka, liceum wojskowe, szkoła mundurowa, liceum mundurowe, szkoła wojskowa