^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

baner vulcan 1

Żołnierska lekcja historii

We wtorek 31 stycznia w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie z udziałem podsekretarza stanu w MON prof. dr. hab. Wojciecha Fałkowskiego oraz prelegentów Akademii Sztuki Wojennej i Muzeum Wojska Polskiego odbyła się „Lekcja historii” upamiętniająca 154. rocznicę powstania styczniowego.


Nie zabrakło tam również uczniów klas wojskowych Liceum w Urlach. Nasi kadeci wzięli udział w programie edukacyjno-patriotycznym w Muzeum Wojska Polskiego, Centralnej Bibliotece Wojskowe oraz w Akademii Sztuki Wojennej.
Organizatorem obchodów rocznicowych jest Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Akademia Sztuki Wojennej. Wydarzenie  wpisuje się  w cykl rocznic historycznych oraz kultywowania tradycji oręża polskiego.

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB       logo legia2     

sssologo 

Powiat Wołomiński            

 

 klasa wojskowa, klasa policyjna, klasa strażacka, liceum wojskowe, szkoła mundurowa, liceum mundurowe, szkoła wojskowa