^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Żołnierska lekcja historii

We wtorek 31 stycznia w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie z udziałem podsekretarza stanu w MON prof. dr. hab. Wojciecha Fałkowskiego oraz prelegentów Akademii Sztuki Wojennej i Muzeum Wojska Polskiego odbyła się „Lekcja historii” upamiętniająca 154. rocznicę powstania styczniowego.


Nie zabrakło tam również uczniów klas wojskowych Liceum w Urlach. Nasi kadeci wzięli udział w programie edukacyjno-patriotycznym w Muzeum Wojska Polskiego, Centralnej Bibliotece Wojskowe oraz w Akademii Sztuki Wojennej.
Organizatorem obchodów rocznicowych jest Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Akademia Sztuki Wojennej. Wydarzenie  wpisuje się  w cykl rocznic historycznych oraz kultywowania tradycji oręża polskiego.

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński