^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Ostatnie szkolenia przed feriami

Uczniowie klas policyjnych i strażackich byli gośćmi Komisariatu Policji w Jadowie. Spotkali się z Komendantem tej jednostki podinsp. M. Krasnodębskim , Z-cą Komendanta kom. T.  Młynarczukiem.

Dowodzący jednostką opowiedzieli o swojej pracy w organach Policji, pokazali funkcjonowanie komisariatu, sprzęt będący na jego wyposażeniu. Uczniowie zobaczyli poszczególne pomieszczenia i ich przeznaczenie, poznali zadania i specyfikę pracy policjantów, w tym dyżurnego. Przy tej okazji zaprosiliśmy kierownictwo komisariatu na organizowaną w naszej szkole konferencję na temat klas wojskowych w aspekcie obrony terytorialnej.
           Ostatni dzień nauki przed zimowymi feriami – 10 lutego 2017r. - był okazją do spotkania uczniów kl. IIIA, IIIB, IIA, IB  liceum z Naczelnikiem Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wołominie  nadkom. Pawłem Strzeleckim. Tematy prowadzonych prelekcji są bardzo ważne dla młodzieży, ponieważ bardzo dużo czasu spędzają w ,,sieci”. Często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji zamieszczanych tam treści. Tematy prelekcji to: ,,Zagrożenia w internecie”, ,,Konsekwencje prawne zamieszczania w sieci niedozwolonych treści”. 
 Niniejszym  dziękujemy Policji z naszego powiatu za współpracę z naszą szkołą i życzymy spokojnej  służby.

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński