^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

„Zachowałam się jak trzeba”

Tę wypowiedź Danki Siedzikówny znają niemal wszyscy. Podobnie jak określenia Wyklęci, Niezłomni, żołnierze podziemia antykomunistycznego.

Parafrazując słowa „Inki” również młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach zachowała się jak należało – w  niedzielę 5 marca pod opieką nauczyciela historii Mariana Chłopika i pedagoga Teresy Kur uczestniczyła w uroczystości upamiętnienia wyjątkowych postaci współczesnej historii, które za sprzeciw wobec komunistów, za działalność w AK, za niezgodę na powojenną rzeczywistość, za wierność ideałom traciły życie.

V Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w Kobyłce. Rozpoczęły się mszą świętą w intencji pomordowanych i prześladowanych, następnie uczczono ich Apelem Pamięci i salwą honorową pod miejskim Pomnikiem Żołnierza Wyklętego. Hołd Żołnierzom Niezłomnym oddali m.in. Minister Sprawa Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, organizacji społecznych, samorządowych i proobronnych oraz uczniowie naszego liceum.

Udział młodzieży w wydarzeniu jest ściśle związany z realizowaną w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach ideą kształcenia w duchu patriotycznym, poszanowania dobra narodowego oraz propagowania wzorcowych postaw, w tym postaw obywatelskich.

zdjęcia: https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15846,W-holdzie-Zolnierzom-Niezlomnym-uroczystosci-w-Kobylce.html

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński