I Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

W tym roku po raz pierwszy w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach, zorganizowaliśmy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej dla gimnazjalistów.

W konkursie wzięło udział 22 uczestników z następujących szkół:

Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie
Zespół Szkół w Gwizdałach
Publiczne Gimnazjum w Łochowie
Zespół Szkół Gimnazjum nr 1 im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Wyszkowie
Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi
Zespół Szkół w Duczkach
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Duczkach
Zespół Szkół nr 5 w Wołominie
Sportowe Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okuniewie.

Młodzi artyści zaśpiewali dawne i współczesne pieśni żołnierskie i patriotyczne w nowej aranżacji. Poziom artystyczny był bardzo wysoki i wyrównany. Jury konkursowe w składzie:
przewodnicząca- pani dyrektor LO w Urlach Maria Łopuska
dr Sławomir Kuligowski- Starostwo Powiatowe w Wołominie
Pani Jolanta Boguszewska- Dyrektor Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie
Pan porucznik Marcin Ślusarz- Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim
Pani Anna Skorupska- specjalistka w zakresie muzyki.

Swoją obecnością zaszczycili nas również Wójt Gminy Jadów pan Dariusz Kokoszka oraz Radna Powiatowa pani Magdalena Suchenek.

W konkursie I miejsce zdobyła Katarzyna Stolarska uczennica Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie,
II miejsce  Adrianna Dobosz uczennica Publicznego Gimnazjum w Łochowie,
III miejsce Sara Sagatelian uczennica Zespołu Szkół nr 5. Sportowe Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wołominie.

Sponsorem nagród był pan Dariusz Bielski Prezes Biura Ochrony i Analiz Technicznych w Warszawie.
Konkurs podobał się zarówno młodzieży jak i nauczycielom. Młodzi artyści już zapowiedzieli swój udział w jego przyszłorocznej edycji .

Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Występ finałowy:

zdjęcia: Rafał Radzki