^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

IX Szkolny Bieg Komandosa za nami

W piątek 6 października na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach odbył się IX Szkolny Bieg Komandosa, którego organizatorem był zespół ds. sportowo-obonnych LO w Urlach. Patronat honorowy nad tegorocznym biegiem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.

Zawody współorganizowane przez  Starostę Wołomińskiego wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych naszego regionu. W tegorocznym biegu udział wzięły reprezentacje szkół ponadpodstawowych z Tłuszcza, Wyszkowa, Ostowi Mazowieckiej, Ciechanowca, Mrozów i Sulejówka. W ramach rywalizacji uczniowie mieli do pokonania trasę o długości 1,5 km i 3 km, na której znajdowały się różnorodne przeszkody. Strzelanie, czołganie pod zasiekami, przejście przez opony, przeskoczenie ścianki i to wszystko w biegu – zadanie które organizatorzy postawili przed młodzieżą nie było łatwe. W tym roku dodatkową konkurencją był rzut granatem ćwiczebnym do celu.

Najlepsi w rywalizacji drużynowej okazali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Liceum w Urlach, a trzecie drużyna z Zespołu Szkół w Mrozach. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Wojtyra z LO w Urlach, a wśród chłopców wygrał Mariusz Badowski z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie. Zwycięzcom puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli:

Adam Łossan - Wicestarosta Wołomiński,

Ppłk Radzisław Smółkowski – Szef Sztabu 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie;

Maria Łopuska - Dyrektor Liceum w Urlach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i zapraszamy za rok!

zdjęcia: Eryk Tomczak 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński