^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Obchody Święta Żandarmerii Wojskowej

W dniu 13 czerwca 2018 roku  w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej im. gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego – „Jura”   w Mińsku Mazowieckim odbyły się centralne obchody Święta Żandarmerii Wojskowej.

Gospodarzem  uroczystości był Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch. Uroczystość uświetnili swoją obecnością  Prezydent RP – Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

W obchodach wzięli udział uczniowie z klas I i II wojskowej naszego Liceum. Mieli Oni możliwość zaprezentowania swoich umiejętności z musztry przed Głową Państwa, uczestnicząc w defiladzie obok zawodowych żołnierzy. Udział uczniów w uroczystości o tak podniosłym charakterze jest efektem owocnej współpracy szkoły z Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński