^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Odsłonięcie pomnika w Jadowie

6 października 2018 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystym odsłonięciu pomnika gen. dyw. Gustawa Orlicz-Dreszera w Jadowie.

Organizatorami uroczystości byli: Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski oraz Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka. Patronat honorowy nad uroczystościami objął Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a w skład komitetu honorowego weszli: Bp Warszawsko-Praski Romuald Kamiński, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Uroczystość uświetniła obecność żołnierzy z I Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej i Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Reprezentacja szkoły z Panią Dyrektor złożyła wiązankę pod odsłoniętym pomnikiem, ponadto uczniowie asystowali delegacjom w czasie składania wiązanek.

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński