100 lat Niepodległej…

9 listopada 2018 roku odbyły się w naszym Liceum uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczął występ uczniów, którzy przybliżyli zebranym wydarzenia, których skutkiem była utrata przez nasz kraj wolności oraz te, które sprawiły, że po 123 latach niewoli Polska ponownie znalazła się na mapie Europy. Była to niezwykle wzruszająca podróż, przypominająca ten trudny czas dla wszystkich Polaków. Wspólne odśpiewanie „Roty” i „Mazurka Dąbrowskiego” jeszcze bardziej uświadomiło nam, jak wiele przeszli Ci, którzy walczyli o naszą wolność.

Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Olga Wileńska Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wołominie. Pani Naczelnik wręczyła uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w ubiegłym roku szkolnym stypendia Starosty TALENT. Wyróżnienia otrzymali: Michał Portka, Patryk Byczyński, Gabriela Ceran i Bartłomiej Bolesta. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.