^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Warsztaty dziennikarskie w Pałacu w Chrzęsnem

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach wzięła udział w warsztatach dziennikarskich "Czy mówimy tym samym językiem"?, które zorganizowane zostały przez Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie.

Cykl czterech spotkań odbył się w Pałacu w Chrzęsnem. Warsztaty poprowadzili: Pani Dagmara Banasiak- doktorantka w Zakładzie Gramatyki, Semantyki i Pragmatyki Współczesnego Języka Polskiego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pana Stanisława Zawiślińskiego- dziennikarza, pisarza, dokumentalistę, wykładowcę dziennikarstwa multimedialnego na Uniwersytecie Warszawskim. Program przebiegł pod patronatem Narodowego Centrum Kultury- Ojczysty- dodaj do ulubionych. Spotkania zakończyły się 20 listopada 2018 r. Całość została uwieńczona wywiadem z raperem Adamem Zielińskim.

            Spotkania były bardzo kształcące i budujące. Pokazały młodzieży nowe kierunki rozwoju oraz ukazały piękno języka ojczystego.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Pergoł

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński