^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Uroczystości rocznicowe w Kaliskach

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w całym kraju odbywają się uroczystości związane z obchodami święta. Uroczystości mają też swój lokalny charakter.

W poniedziałek 12 listopada 2018 roku Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zorganizował wydarzenie upamiętniające drogę do odzyskania niepodległości w 1918r. W asyście pocztu sztandarowego z Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 w Urlach odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego, a następnie złożono wiązanki pod pomnikiem Ojców Niepodległości. W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz samorządowych na czele z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Strózikiem i Wicemarszałkiem Janiną Ewą Orzełowską, jak również kierownicy Parków Krajobrazowych wspólnie z pracownikami oraz dyrektorzy szkół. Na miejscu była również pani dyrektor Naszej Szkoły Pani Maria Łopuska. W programie oprócz wręczenia pamiątkowych statuetek, wysłuchano referatu dr Mirosława Roguskiego, który w kilku słowach przedstawił nam drogę Polski do wolności. W pięknej scenerii nowo otwartej Izbie Pamięci Heleny i Ignacego Jana Paderewskich i Centrum Edukacji Ekologicznej ich imienia wsłuchaliśmy się w melodię tego wybitnego kompozytora i pianisty – Polskiego Męża Stanu. 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński