^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Podróże – sposób na ciekawą lekcję geografii

W dniu 27 listopada w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie odbyła się III Konferencja Geograficzna ,,… I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE – RELACJE Z PODRÓŻY DO AUSTRALII I JAPONII.”

To konferencja dla uczniów i nauczycieli, miłośników podróży i wszystkich dla których piękno otaczającego świata jest pełne doznań dla wielu zmysłów. Uczestniczyli w niej również Nasi uczniowie z kl. II a realizujący geografię w zakresie rozszerzonym. Taka forma zdobywania wiedzy to alternatywa dla tradycyjnych lekcji w klasie. Ułatwia uczniom zrozumienie nowych zagadnień, a dodatkowo oszczędza czas potrzebny na wprowadzenie do lekcji. Poza tym to okazja do wspólnej wymiany myśli i spotkania się z pasjonatami ,którzy skutecznie potrafią zaszczepić bakcyla podróży i odkrywania tego co nieznane.

W programie dwie interesujące fotorelacje: ,,Sen o Wiktorii- czy w Australii naprawdę żyje się jak we śnie?” i ,,Zdrów jak ryba, zdrów jak Japończyk – czego możemy nauczyć się od najbardziej długowiecznego narodu.” W przerwie czas na dyskusje i osobiste refleksje. Tematyka konferencji poszerzy obszar postrzegania odrębności kulturowej i społecznej, a jednocześnie zachęci młodych ludzi do poszukiwania nowych ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Nauczyciel geografii
Magdalena Piesio

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński