^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Zajęcia z samoobrony

W dniu 30 listopada 2018 roku uczniowie klasy 2B o profilu policyjnym gościli na zajęciach prawa policyjnego dwóch policjantów wydziału kryminalnego z zaprzyjaźnionej jednostki Policji.

Przedstawiciele służb mundurowych zaprezentowali uczniom kilka technik samoobrony przed atakiem z tyłu, przed atakiem z przodu oraz techniki obrony przed atakiem przy użyciu tonfy (pałki służbowej). Młodzież z zaciekawieniem obserwowała przedstawione przez policjantów sposoby obrony i bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach pod okiem specjalistów. Wykonywane taktyki obrony chyba najbardziej przypadły do gustu „słabej płci” . Uczennice były pod wrażeniem, kiedy to nie używając siły a sposobu mogły obezwładnić większego od siebie mężczyznę.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć, które mówią  same za siebie.;)

(wizerunki policjantów celowo zostały ukryte ze względu na charakter służby jaki pełnią ).

Monika Kędziora

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński