^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Zajęcia praktyczne w Komisariacie Policji w Łochowie

W dniu 1 marca 2019 roku klasa 1 policyjna w trakcie zajęć z prawa policyjnego wybrała się na wycieczkę do Komisariatu Policji w Łochowie.

W trakcie pobytu w jednostce uczniowie mieli możliwość poznania struktury komisariatu. Z zainteresowaniem przyglądali się pracy policjantów referatu kryminalnego. Duże zaciekawienie wzbudziła zaprezentowana przez jednego z funkcjonariuszy czynność zabezpieczenia śladów linii papilarnych na czarnej folii daktyloskopijnej. Uwagę przykuły również inne przyrządy służące do oględzin miejsca zdarzenia. Następnie Policjant z zespołu patrolowo - interwencyjnego przedstawił wyposażenie policjanta na służbie jakiego na co dzień używa. Jednak największy entuzjazm wśród młodzieży wzbudziła możliwość zbadania się na alkotesterze – urządzeniu do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Monika Kędziora

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński