^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

22 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach odbył się III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Współorganizatorem konkursu był Powiat Wołomiński, który reprezentował wicestarosta Robert Szydlik.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Gościem specjalnym wydarzenia na zaproszenie Pani dyrektor Marii Łopuskiej była wielka artystka Edyta Górniak. Wśród gości znaleźli się również: Piotr Uściński, Ryszard Walczak, Dariusz Kokoszka, Regina Sadlik, Danuta Tarach, kombatanci Armii Krajowej.

W konkursie wzięli udział uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadowie, Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Łochowie, Zespołu Szkół w Jasienicy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu, Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym, Zespołu Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi, Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, Zespołu Szkół w Zielonce, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie, Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach, Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach.

 

Jury w składzie: Andrzej Zbyszyński - menager, animator kultury, muzyk; Piotr Borczyński Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wołomińskiego; Halina Filemonowicz – reżyser teatralny; ppor. Robert Ostrowski z OSŻW w Mińsku Mazowieckim; Magdalena Suchenek – Radna Powiatowa przyznało następujące nagrody:

 

W kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych

 

I miejsce – Karolina Pióro – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu

II miejsce Oliwia Rutkowska - Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 3

im. Karola Wojtyły w Kobyłce

III miejsce Katarzyna Czajkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu i Michał Siuchta z SP nr w Jadowie

Wyróżnienia:

Weronika Przybysz z SP nr 1 w Jadowie

Patrycja Gawryś z ZS w Jasienicy

Nagroda publiczności

Jakub Mazurowski - ZSS w Zawidzu Kościelnym

 

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych

 

I miejsce - Weronika Sawera z ZSP w Łochowie

II miejsce- Mateusz Kawalec z ZSO i Z w Ciechanowcu

III miejsce- Natalia Majerska ZSS w Zawidzu Kościelnym

Wyróżnienia

Patrycja Piłat z ZSS w Zawidzu Kościelnym

Aleksandra Zawadzka z ZS nr 3 w Wyszkowie

Nagroda Specjalna

Sebastian Wrześniewski z ZSS w Ostrówku

Nagroda publiczności

Julia Bartoszek – LO im. Bitwy Warszawskiej w Urlach

Fundatorami głównych nagród był Powiat Wołomiński – nagrody wręczali: wicestarosta Robert Szydlik oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Powiatu Wołomińskiego Piotr Borczyński. Nagrody ufundowali również: Poseł na Sejm RP – Piotr Uściński; DI Serwis S. C. – Paweł Szpuda, Tomasz Wójcik; Biuro Ochrony i Analiz Technicznych BOAT – Dariusz Bielski; Biuro do Spraw Proobronnych MON oraz Grupa PSB Mrówka w Tłuszczu.

Sponsorami konkursu były: Zakłady Mięsne Jadów – Piotr Piotrowski; Piekarnia-Cukiernia Jadowska – Mirosław Laska, Mini-market „Celinka” – Cecylia Witkowska, Cukiernia „Pychotka” – Agnieszka Piekut; ZPUH Hurtownia Spożywcza w Tłuszczu – Barbara Owczarska.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji III Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

                                                                                                          Dyrektor szkoły

                                                                                                          Maria Łopuska

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński