^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Niezwykła noc w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym

Noc Sów jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne prowadzone i koordynowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. 
Zespół ds. Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego wraz z Nadleśnictwem Łochów współorganizował II Noc Sów, która odbyła się w Kaliskach-nowej siedzibie NPK i MCEE. 

          W tym roku wzięli w niej udział  także  uczniowie z naszego Liceum. Była to okazja do niezwykłych wrażeń pod osłoną nocy w otoczeniu leśnej przyrody jak również przyjemna alternatywa na dobry początek weekendu.
       Uczestnikom Nocy Sów zostały przedstawione przez p. Ewę Sychut-Czaplę wszystkie sylwetki sów, które występują w Polsce, w tym na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Odpowiedziano na wiele nurtujących pytań, np.  które sowy budują gniazda na ziemi, a które wykorzystują dziuple innych ptaków, czy zawsze prowadzą nocny tryb życia, kiedy nie słyszą.
          Dla dzieci został zorganizowany kącik edukacyjny, w którym p. Małgorzata Łopińska czekała z ciekawą ofertą w postaci malowanek, wycinanek, krzyżówek przyrodniczych a nawet sowich ciasteczek.
Następnie wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie sprawdzającym wiedzę o sowach. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Ptaki Polski oraz Nadleśnictwo Łochów.

     W części warsztatowej  udaliśmy się na długo oczekiwany spacer z latarkami po lesie wzdłuż brzegu rzeki Liwiec. Niestety mimo intensywnych nasłuchiwań i nawoływań sowy nie udało nam się zobaczyć. Mimo to wszyscy byli zadowoleni. Ku radości  pracowników  zespołu ds. NPK , którzy porządkowali teren  po zakończeniu wydarzenia dało się słyszeć głos puszczyka wyłaniający się z gęstwin lasu.
        Na strudzonych spacerowiczów na podsumowanie i zakończenie spotkania w miłym towarzystwie, czekało ognisko.

sowa 1

sowa 2sowa 3

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński