^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Spotkanie z nauką w Centrum Nauki Kopernik

W czwartek chętni uczniowie naszego liceum uczestniczyli w kolejnym wyjeździe w ramach realizacji zadań projektu: "Zdobywamy wiedzę i umiejętności nie dla zasady,lecz dla lepszej przyszłości."

     Tym razem nasza młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Oprócz zwiedzania stałej ekspozycji braliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych. Uczniowie podzieleni na dwie kilkunastoosobowe grupy prowadzili doświadczenia i ćwiczenia m. in. w laboratorium fizycznym. Fizyka stara się opisać ogólne prawa przyrody.

Chce  ilościowo ująć prawidłowości rządzące światem materialnym. Dzięki fizyce możemy poznać wszystkie zjawiska, które zachodzą wokół nas. Tematem zajęć były: Wodne anomalia. Uczniowie mogli spojrzeć na wodę okiem prawdziwych badaczy. Określali cechy wody i sprawdzali na czym polega anomalia wody oraz czemu

w ogóle o takiej anomalii się mówi. Podczas zajęć wykorzystywano pudełko Woda, będące pierwszym modułem Modułowych Pracowni Przyrodniczych. 

      Była to niezwykle ciekawa alternatywa dla lekcji w klasie. Równie emocjonujące zajęcia miała druga grupa, która osobiście mogła się przekonać czy ludzie i roboty humonoidalne mają ze sobą coś wspólnego, poza wyglądem? Uczniowie wcielili się w rolę lekarzy i badali robota z perspektywy neurologa, laryngologa, okulisty

i ortopedy. Wspólnie mierzyli parametry ,,życiowe” humenoida i programowali go zgodnie z zachowaniem Trzech Praw Robotyki.

      Organizacja zajęć w takim miejscu ma znakomity oddźwięk wśród uczestników, dla których omawiane zjawiska nie są już zupełnie nieznane. Dzięki takiej formie wiedza z zakresu fizyki czy chemii, w przystępny, a zarazem w bardzo atrakcyjny sposób trafiła do najbardziej ,,odpornych” na wiedzę uczniów.

Magdalena Piesio 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński