^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Ochrona zagrożonych gatunków w Polsce

... pod takim hasłem obchodzimy tegoroczny Dzień Ziemi również w naszym liceum. Obliczono, że nasza planeta ma już około 5 mld. lat, jej święto - ustanowiono na 22 kwietnia - obchodzimy dopiero od 1970r.

Wspólnie z innymi krajami promujemy ideę ochrony środowiska i działania z nią związane.  Tego dnia szczególnie pamiętamy, że nasz wspólny dom jest zagrożony.  Jednocześnie uświadamiamy sobie, że każdy z nas może go uratować. Nie trzeba wielkich czynów wystarczą drobne gesty. Rezygnacja z plastiku, segregacja odpadów, oszczędzanie wody i prądu - to zadania, które każdy z nas przy odrobinie dobrej woli może naśladować i robi to.
   Świadczy to o tym, że społeczna świadomość ekologiczna z roku na rok rośnie, również wśród uczniów naszej szkoły. Tylko w skutek naszych wyborów będziemy żyć w czystym środowisku, a to znaczy generowanie mniejszej ilości śmieci, to także dawanie drugiego, trzeciego i czwartego życia przedmiotom, które w innym przypadku dawno byśmy wyrzucali. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na kupnie rzeczy nowych. 

Stąd nie tylko przy okazji Dnia Ziemi, apeli oraz innych akcji proekologicznych, promujemy naszą właściwą postawę wobec gospodarki odpadami. To także świadoma konsumpcja i oczyszczenie swojej przestrzeni z nadmiaru. 

Wydarzenie poprzedziła cykliczna akcja sprzątania terenu wokół szkoły, w tym pobliskiego lasu. Na spotkaniu obecny był leśniczy Leśnictwa Urle Pan Kazimierz Lewandowski, który wspólnie z Panią Dyrektor wręczył pamiątkowe dyplomy i nagrody laureatom konkursu wiedzy dotyczącego "Ochrony zagrożonych gatunków w Polsce". Uczennica klasy IIIa- Julia Bartoszek w magiczny sposób, poprzez zaśpiewanie utworu "Na ziemi jest o niebo lepiej", przeniosła nas w świat piękna otaczającej przyrody.

 

                                                                                                                       Magdalena Piesio

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński