^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Obchody 130 rocznicy urodzin gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Jadowie

 

Obchody 130 rocznicy urodzin gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Jadowie

Dn. 28.09.2019 roku, w Jadowie, przy obecności Pocztu Sztandarowego Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Urlach odbyły się uroczystości upamiętniające 130-tą rocznicę urodzin generała Gustawa Orlicz-Dreszera, który przyszedł na świat w roku 1889 w Jadowie.


Uroczystość, w której udział wzięli między innymi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wicestarosta powiatu wołomińskiego Robert Szydlik oraz poseł na sejm RP Piotr Uściński, uświetniła także obecność Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, żołnierzy I Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej i licznych pocztów sztandarowych, wśród których był także poczet z liceum w Urlach.

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński