Szkolenie z zakresu bezpiecznej obsługi broni

W dniu 22 listopada 2019 roku kadeci grup policyjnych klas I i II Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach gościli na strzelnicy „Salwa” w Wołominie.

W trakcie pobytu brali udział w szkoleniu z zakresu bezpiecznej obsługi broni, zasad jej działania przy udziale wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa. Najważniejszą częścią spotkania była niewątpliwie możliwość strzelania z następującego rodzaju broni:
-karabinek szturmowy wz. 96 BERYL, kal. 5,56 mm, polski karabinek automatyczny, produkowany przez Fabrykę Broni „Łucznik”
- Pistolet Smith & Wesson SW22 VICTORY produkcji amerykańskiej, kal. 5,56 mm
-wiatrówki Weihrauch, klasyki niemieckiej myśli w dziedzinie strzelectwa pneumatycznego.
Dla uczestników strzelania było to ciekawe i emocjonujące spotkanie z prawdziwą bronią, wykorzystywaną przez różnego rodzaju formacje uzbrojone w kraju jak i za granicą.

Artur Kubeł