^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Ogólnopolski Zlot Klas Wojskowych

W dniach 06-10 października 2014 na poligonie Karliki pod Żaganiem odbył się Ogólnopolski Zlot Klas Wojskowych.

W zlocie udział wzięli również reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Urlach. Pięć dni pobytu na poligonie uczniowie mięli bardzo urozmaicone. Zajęcia strzeleckie, marszobieg  czy szkolenie saperskie to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów. Ważnym elementem był też aspekt patriotyczny. W czasie pobytu na terenie 11Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, uczniowie mogli się zapoznać z jej tradycjami, historycznym i współczesnym sprzętem będącym obecnie na wyposażeniu Dywizji.
W czasie naszego pobytu w Żaganiu, odwiedziło nas wielu znamienitych gości, w tym Wiceminister Obrony Narodowej, Dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, Dyrektor Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON oraz Kuratorzy Oświaty z całego kraju.
Udział naszych uczniów w Zlocie możliwy był dzięki wsparciu jakie zostało nam udzielone przez władze Powiatu Wołomińskiego.

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński