Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Urlach - liceum wojskowe i policyjne - Wieczór filmowy

Wieczór filmowy

Słyszy się często, że szkoła jest nudna, nic się nie dzieje, trzeba się tylko uczyć i nic poza tym. Z tym stwierdzeniem nie zgodzą się chyba uczniowie naszej szkoły.

Otóż po raz pierwszy w historii szkoły zorganizowany został WIECZÓR FILMOWY adresowany dla miłośników mrocznego kina, trzymającego w napięciu i budzącego niepokój. Organizatorzy imprezy  postanowili stworzyć okazję do efektywnego spędzenia wolnego czasu, pokazania, że warto jest wyjść z domu i spędzić miło czas w gronie rówieśników. Maraton filmowy cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział około 40 uczniów.

Pokaz filmowy odbył się w celach dydaktycznych. Uczniowie ćwiczyli ekspresję tj. wyrażanie strachu, przerażenia, grozy. Tematyka filmowa może być wykorzystywana na maturze pisemnej i ustnej z języka polskiego. Uczniowie aktywnie włączyli się do dyskusji, wyrażając swoje odczucia.
Mamy nadzieje, że jeszcze nie raz uda się nam tak przyjemnie spędzić czas.

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski