^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

 

1 marca to data szczególna dla narodu polskiego, obchodzimy wówczas Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

Różne społeczności, organizacje, stowarzyszenia itp. podejmują wiele inicjatyw mających na celu upamiętnienie bohaterów podziemia antykomunistycznego. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach na swój sposób uczciła pamięć o Niezłomnych – wzięli udział w III Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych, organizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, Klub Gazety Polskiej w Kobyłce im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Szkołę Podstawową nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Najlepsze prace stworzyli: Patryk Kulesza (2b), Jakub Barszcz (2b), Aldona Machla (2b), Paweł Osemka (2b), Nina Rowicka (2b), Dorota Korbut (1a) i Natalia Koszewska (1a).

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński