^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

To była normalna, ludzka reakcja

Życie to wartość najwyższa. Niełatwo jest zawsze zadbać o własne bezpieczeństwo i zdrowie, jeszcze trudniej zaryzykować je dla ochrony czy ratowania drugiego człowieka. Tym bardziej każda próba powinna być uznawana za bohaterstwo. Młodzież naszego liceum wychowywana jest w duchu poszanowania wartości moralnych, etycznych i obywatelskich - dowiodła tego postawa ucznia klasy IA Rafała Komorowskiego.
21 grudnia ubiegłego roku tuż przed świętami Rafał wybierał się motorowerem do szkoły.Ponieważ spadł mu łańcuch, musiał poczekac na ojca, żeby ten zawiózł go na lekcje.  Wtedy zauważył kłęby dymu wydobywające się z komina domu sąsiada. Nie zastanawiając się, jakie podejmuje ryzyko, pobiegł na pomoc. Zanim przyjechała straż pożarna, razem ze starszym kolegą z kłębów dymu i ognia wyciagnęli z budynku starszego mężczyznę I udzielili mu pierwszej pomocy.
Bohaterska postawa Rafała została nagrodzona nie tylko społecznym uznaniem. 4 lutego 2016 r. został doceniony przez starostę wyszkowskiego - podczas gali wręczania nagrody "Za czyn" uhonorowano go specjalnym wyróżnieniem. Również wójt gminy Zabrodzie, w której leży miejscowość, gdzie doszło do pożaru, wreczył mu dyplom i nagrodę rzeczową za ten piękny, ludzki gest.
My też jesteśmy z Rafała dumni - cieszymy się z Twojej postawy!

Komorowski1

Komorowski2

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński