^ Powrót na górę

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Wiosenne zajęcia praktyczne na „szrocie”

W dniu 18 marca 2016 r. uczniowie klasy strażackiej II a uczestniczyli w zajęciach praktycznych z zakresu ratownictwa technicznego i udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków samochodowych, zorganizowanych w Stacji Demontażu Pojazdów w miejscowości Kamionna.


Celem zajęć było pokazanie w praktyce sposobów uwalniania osób poszkodowanych i uwięzionych w pojazdach. Każdy z uczniów za pomocą sprzętu hydraulicznego dokonywał dostępu do poszkodowanego usuwając poszczególne części pojazdu. Ćwiczenia te pokazały uczniom jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaków.
Ćwiczenia zostały zorganizowane dzięki pomocy strażaków z OSP Jadów, którzy użyczyli naszym uczniom sprzętu i udzielili kilku cennych rad, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również właścicielowi firmy AMA Sp. z o.o. za umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń.

 

 

 

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński