Często zadawane pytania

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczesciej zadawane pytania, które otrzymujemy od kandydatów do szkoły i ich rodziców.

1. Ile trzeba mieć punktów aby dostać się do szkoły?

Obecnie szkoły nie mają kryterium punktowego, czyli  ilość punktów przeliczeniowych nie wpływa na przyjęcie lub nieprzyjęcie ucznia. Jest to jedynie wskaźnik służący do opracowania kolejności przyjętych osób na liście.

2. Czy do klasy wojskowej potrzebne są jakieś dodatkowe badania?

Do żadnej z klas nie są potrzebne dodatkowe badania lekarskie.

3. Czy w szkole jest internat? Ile kosztuje?

Od września 2015 w sąsiedztwie szkoły funkcjonuje prywatna bursa, w której mieszkają nasi uczniowie.

Uczniowie przyjezdni mieszkają również na stancjach u prywatnych osób. Koszty i standard stancji podlegają indywidualnym negocjacjom pomiędzy uczniem/jego rodzicami a właścicielem stancji.

4. Jaka jest zdawalność matur w tej szkole?

Zdawalność matur jest na wysokim poziomie. W poprzednim roku wyniosła 91%, co jest wynikiem znacznie lepszym od średniej krajowej. Każdy, kto włoży wysiłek, by pracować systematycznie, może liczyć na daleko idącą pomoc ze strony kadry pedagogicznej np. dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury.

5. Czy w tej szkole są takie same przedmioty jak w innych?

W szkole są takie same przedmioty ogólne, jak w innych liceach, ale klasy mają jeszcze przedmioty kierunkowe, np. klasy policyjne - prawo policyjne, klasy wojskowe – przysposobienie wojskowe, klasy strażackie – ochrona przeciwpożarowa a od września 2014 nowy typ klasy – penitencjarna będzie miała resocjalizację w warunkach izolacji więziennej.

6. Ile trwa nauka?

Nauka trwa tak jak w każdym liceum ogólnokształcącym 3 lata.

7. Czy do tej szkoły mogą się zapisać dorośli?

Niestety nie jest to szkoła dla dorosłych, więc nie są oni przyjmowani.

8. Czy żeby dostać się do szkoły trzeba zdać jakieś egzaminy, testy sprawnościowe?

By dostać się do szkoły nie ma konieczności zdawania dodatkowych egzaminów czy testów sprawnościowych. Potrzebne jest świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach sprawdzianu gimnazjalnego.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.