^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

O szkole

 "Tak jak konieczna jest narodowi szkoła, tak samo konieczne jest
przejście młodzieży przez wojsko. Dopiero szkoła i wojsko
czynią człowieka dojrzałym"
Marsz. J. Piłsudski 

Liceum Ogólnokształcące w Urlach istnieje od 2002 roku. Przez lata ugruntowało swoją pozycję na rynku oświatowym i stało się znane nie tylko w powiecie, ale i w odległych miejscach kraju, z których przybywają uczniowie, by kształcić się w klasach mundurowych. Szkoła znajduje się w miejscowości letniskowej, daleko od zgiełku miasta, w otoczeniu sosnowych lasów, w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, co sprzyja nauce i zdrowiu.

Atutem szkoły są klasy mundurowe – policyjne, wojskowe i strażackie.

- W klasach policyjnych uczniowie poznają tajniki prawa karnego na przedmiocie prawo policyjne. Od września 2017 roku przedmiotem obowiązkowym będzie język angielski policyjny. Swoje umiejętności doskonalą w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie i na strzelnicy.

- W klasach wojskowych dodatkowym obowiązkowym przedmiotem jest edukacja wojskowa i język angielski wojskowy. Raz w miesiącu młodzież wyjeżdża na zajęcia do Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Tam również uczestniczą w wojskowych obozach szkoleniowych po pierwszej i drugiej klasie.

- W klasach strażackich specjalistycznym przedmiotem jest ochrona przeciwpożarowa. Zawodu strażaka młodzież uczy się także podczas zajęć w Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie i w ochotniczych jednostkach straży pożarnej.

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński