^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Obóz 2016

Początek maja, to w każdym liceum czas matur. W tym roku dla klas pierwszych i drugich był to również czas sprawdzianu. Sprawdzianu wytrzymałości fizycznej, wiedzy i umiejętności  podczas obozu szkoleniowego w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.


Jak co roku nasi uczniowie wraz z opiekunami skoszarowani zostali w wojskowych namiotach "NS". Pogoda dopisywała, choć pewnym wyzwaniem były noce, kiedy temperatura powietrza spadała do ok 5oC. Program obozu został tak ułożony, aby nie było czasu na nudę. Dzień rozpoczynał się pobudką 6:00, następnie zaprawa (bieg na 3 kilometry), 10 godzin szkolenia z przerwami na posiłki, sprawdziany sprawności fizycznej, toaleta, porządkowanie otoczenia, apel i o 22:00 capstrzyk.
Trzeba przyznać, że poza otarciami i pęcherzami na stopach, uczniowie bez trudu poradzili sobie z taką intensywnością zajęć . Walka wręcz, taktyka, praca z bronią, wspinaczka, wojskowa musztra, szkolenie saperskie, obrona przed bronią masowego rażenia, czy też kilkunastokilometrowy marsz z mapą, wypełniały kolejne dni szkolenia. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów posiadających wieloletnie doświadczenie, w tym na misiach w Iraku i Afganistanie.
Na zakończenie obozu uczniowie klas drugich przystąpili do egzaminu na certyfikat, który potwierdza ich poziom wyszkolenia . Pomimo wyrównanego poziomu uczestników tegorocznego obozu, kilkoro z nich wyróżniono za wyjątkowe zaangażowanie i wzorową postawę. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Weronika Umięcka, Damian Balcerak, Dawid Miętus, Konrad Oljasz oraz Aleksandra Gąsior. Wszyscy otrzymali wyróżnienia od Komendanta Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, Dowódcy 1 batalionu manewrowego oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez szkołę.

zdjęcia: Agnieszka Tymoszuk, Mariusz Kozaczuk

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński