Klasa policyjna

KLASA POLICYJNA

Uczniowie ,,klas policyjnych” naszego liceum zgłębiają tajniki prawa policyjnego.  W zakresie przedmiotu mamy między innymi następujące zagadnienia:

1.     Źródła prawa i wybrane zagadnienia z wiedzy prawniczej

2.     Historia i zasady funkcjonowania Policji jako organu bezpieczeństwa publicznego.

3.    Bezpieczeństwo i kontrola ruchu drogowego.Wykłady i ćwiczenia z zakresu ruchu drogowego, pomocne przy egzaminach na prawo jazdy.

4.    Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne.(Pracownik ochrony)

5.    Zajęcia strzeleckie.

6.    Zajęcia sportowe, obrona przed atakiem, chwyty obezwładniające. Interwencje policyjne. Ćwiczenia fizyczne występujące w teście sprawnościowym dla kandydatów do Policji.

W ramach porozumienia z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wyjeżdżamy tam na zajęcia i konkursy z zakresy wiedzy i umiejętności policyjnych .Organizujemy inne wyjazdy szkoleniowe , m.in. Komendy Stołecznej Policji ,do zakładu karnego Warszawa –Grochów, Wojskowej Akademii Technicznej na tor przeszkód, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Co rok wspólnie z klasami wojskowymi i strażackimi organizujemy obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla uczniów. Doskonalimy tam nabyte umiejętności ,zwracając uwagę na dyscyplinę- nieodzowną do pełnienia służby w formacjach mundurowych.      Zajęcia i szkolenia prowadzą osoby doświadczene w pracy w służbie policyjnej i innych służbach mundurowych. Zapraszamy  młodzież chętną zdobywania nowych doświadczeń.