Klasa strażacka

KLASA STRAŻACKA

W czasie nauki przedmiotu ochrona przeciwpożarowa uczniowie nabywają podstawowe umiejętności i wiedzę na poziomie pracowników służb ratowniczych rozpoczynających pracę. Uczniowie uzyskują wiedzę dotyczącą Państwowej Straży Pożarnej, a ponadto na zajęciach mają możliwość praktycznego sprawdzenia użycia podręcznego sprzętu gaśniczego. Poznają sposoby bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia przede wszystkim pożaru. Zajęcia pozwalają zdobyć wiedzę teoretyczną, a także wpływają na wyrobienie dobrych nawyków i zasad postępowania podczas pożarów i innych miejscowych zagrożeń w życiu codziennym.

Uczniowie na lekcjach terenowych mogą nie tylko zobaczyć sprzęt ratowniczo-gaśniczy ale również spróbować swoich sił w jego użyciu.