Klasa wojskowa

KLASA WOJSKOWA

Klasy wojskowe istnieją w naszej szkole od samego jej początku. Kształcenie specjalistyczne na najwyższym poziomie jest w klasach wojskowych priorytetem. Oprócz standardowych dla liceum przedmiotów uczniowie klas wojskowych realizują naukę przysposobienia wojskowego i języka angielskiego wojskowego. W trakcie trzech lat spędzonych w klasie wojskowej uczniowie uczą się musztry, strzelania sportowego, strzelania z broni bojowej, wojskowych systemów walki wręcz, taktyki zielonej i czarnej, obrony przed bronią chemiczną, topografii wojskowej, łączności. Chłopcy i dziewczęta z klas wojskowych przygotowują się pod względem wiedzy i sprawności fizycznej do służby wojskowej i nauki na wyższych uczelniach wojskowych. Zajęcia specjalistyczne realizowane są w szkole oraz przez instruktorów z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Klasy wojskowe współpracują także z Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym "Legia" Warszawa, Ligą Obrony Kraju, Związkiem Strzeleckim, Polskim Systemem Walki Wręcz "Haller", Dowództwem Garnizonu Warszawa, Batalionem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego.

Uczniowie, którzy zaliczą zajęcia z przysposobienia wojskowego i ukończą dwa obozy szkoleniowe w jednostce wojskowej otrzymują certyfikat przeszkolenia wojskowego.

Uwaga!!!

Absolwenci klasy wojskowej naszego liceum otrzymują:

- dodatkowe punkty przy rekrutacji do wojska;

- pierwszeństwo przy wstępowaniu do Wojsk Obrony Terytorialnej!!!